implant fiyatları

Diş İmplant Fiyatları

İmplant Diş

İmplant Diş Fiyatları

İmplant Fiyatları
İmplant Diş Ameliyatı Sonrası
İmplant Diş Prosedürü
İmplant Diş Komplikasyonları

Disimplantfiyatlari.com

İletişim
Reklam
Hakkımızda
Kullanım Sözleşmesi
Gizlilik Politikası
Kaynakça

İmplant diş ameliyatı sonrası her cerrahi müdahalede olduğu gibi şişlik görülebilir. İmplant diş ameliyatında yapay diş kökünün yerleştirilebilmesi için diş eti kesilir. Vida için çene kemiğinde sondaj yapılır ve daha sonra vida yerleştirilir. Bu gibi detaylı bir operasyondan sonra implantın yerleştirildiği bölgede şişlik oluşması normaldir.

Aynı diş çekiminde ya da diğer ağızla ilgili müdahalelerde olduğu gibi implant diş ameliyatı sonrası konuşmada, yemek yemede güçlükler yaşanabilir ve genel bir rahatsızlık hissedilebilir. Ameliyattan sonra bir kaç gün boyunca diş etlerinde az miktarda kanama ve ağrı oluşabilir.

İmplant Diş Ameliyatı Sonrasıİmplant diş ameliyatı sonrası ameliyat bölgesinde ve yüzde oluşan şişliği azaltmak için soğuk kompres yapabilirsiniz. Ameliyat sonrası eve döndüğünüzde buz dolu bir torbayla bölgeye kompres yapmanız ve özel bir gargara suyu kullanmanız doktorunuz tarafından tavsiye edilebilir. Kompresi 15-20 dakika boyunca uygulayıp 45 dakika ara vererek gün boyu uygulamanız şişliği almak adına etkili olacaktır.

İmplant diş ameliyatından soru ciddi komplikasyonlara sık rastlanmaz. Görülebilen genel rahatsızlıklar arasında ilk sıralarda diş ağrısı, boğaz ağrısı, şiş bademcikler ve yüz ağrısı gelmektedir. Bu tür durumlarda doktorunuz antibiyotik ve antiviral ilaçlar yazabilir.

Ameliyat sonrası iyileşme süresi kişilerin genel sağlık durumları, implant uygulamasının çapı, çene kemiği ve diş etlerinin yapısına bağlı olarak değişiklik gösterebilir. İmplantın tamamlanmasından ortalama 6 hafta sonra iyileşme süreci tamamlanır. Ancak bu süre yukarıda saydığımız değişkenlere bağlı olarak bir kaç aya kadar uzayabilir.

İmplant diş yerleştirilene kadar yapılan her operasyon sonrası bir kaç gün yumuşak ve çiğnemenizi gerektirmeyen gıdalar tüketmelisiniz. Eğer şişliğiniz, ağılarınız artarak devam ediyorsa ve olması gerenden fazla bir diş eti kanaması yaşadığınızı düşünüyorsanız doktorunuza görünebilirsiniz.

Günümüzde bu tip operasyonlarda ileri teknoloji ürünü prosedürler kullanılarak ameliyat sonrası oluşabilecek komplikasyonlar en aza indirilmektedir. Eski tekniklerin tersine (örneğin diş eti açılacaksa) sadece operasyonun gerektirdiği kadar bölgede işlem yapılmakta ve çevrede bulunan dokulara dokunulmamaktadır.

İmplant Diş Fiyatları l © Disimplantfiyatlari.com l Her Hakkı Saklıdır